Archive - 2006

Tarih

Kasım 6th

TÜSİAD ve TBV'nin 'eTR ödülleri' açıklandı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen eTR Ödüllerinin finalistleri açıklandı.

Basın toplantısında konuşan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, e-Türkiye dönüşümünün gerçekleştirilmesi çabalarını yoğunlaştırmak amacıyla oluşturulan eTR ödüllerini verme gayelerinin kamu yönetiminde, ekonomide ve toplumsal yaşamda kalitenin, verimliliğin ve rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlamak olduğunu vurguladı.

Mayıs 23rd

Okullara ''e-kayıt''lar 1 Haziran'da başlıyor

İlköğretim okullarına kayıtlar 1 Haziranda başlıyor. Kayıtlar, Adana, Ankara, Eskişehir, İstanbul ve İzmir'de internet üzerinden alınacak.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bu yıl pilot olarak uygulanmayabaşlanacak ''internetten kayıt'' ile ilgili genelge yayınladı. Genelgede, İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde kayıtlar konusunda değişiklik yapıldığını ve kayıtlar sırasında velilerin beyanının esas alınacağı hükmünün getirildiğini belirten Çelik, ayrıca kayıtların elektronik ortamda alınmasının öngörüldüğünü ifade etti.

Bu çerçevede,
Adana, Ankara, Eskişehir, İstanbul ve İzmir'de 2006-2007 eğitim-öğretim yılından itibaren, yeni kayıtların internet üzerinden yapılabileceğini kaydeden Çelik, internet üzerinden kayıt işlemlerin şu şekilde yürütüleceğini bildirdi:

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar